NarutoFanFic
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
NarutoFanFic

Fan ficuri Naruto/Naruto Shippuden/Anime
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Cronici din tinuturi intunecate

In jos 
+2
BerryHD
Be Unicorn.
6 participanți
AutorMesaj
Be Unicorn.

Be Unicorn.


Mesaje : 39
Data de inscriere : 10/12/2013
Varsta : 22
Localizare : Buzău

Cronici din tinuturi intunecate Empty
MesajSubiect: Cronici din tinuturi intunecate   Cronici din tinuturi intunecate Icon_minitimeMier Dec 11, 2013 1:47 am

Hey, toata lumea. ^^
Cum am promis, in dimineata asta postez un fic. si peste noapte mi-a venit alta idee.
Ficul e inspirat chiar din cartea " Cronici din tinuturi intunecate ". O carte geniala, v-o recomand. Dar acum, sa continuam cu ficul.

Cronici Din Tinuturi Intunecate
Capitolul I
~ Calauza? Profetie? ~


-'O sa cazi!
Incercam disperata sa il impiedic pe Kiba sa se urce in acel copac. Era cel mai iresponsabil om pe care l-am cunoscut. Imi pun agitata palma alba pe scoarta copacului, inca strigand la el.
- Idiotule! Da-te jos! Tsunade se va enerva!
Ii auzeam mormaiturile de aici. I-am intors spatele si am decis sa fac o plimbare, caci era clar ca jos nu se mai da. Nici dupa cateva minute, am simtit prezenta unei persoane. Am facut cale-ntoarsa si am marit pasul inapoi spre tabara. O umbra trecuse fix pe langa mine, facundu-ma sa tresar.
- Calauza... Calauza te va gasi...
Ce calauza? Am marit pasul pana cand am ajuns sa alerg. O luam prin toate directiile, dintr-un anumit motiv, speriata. Ajunsesem la cascada. Inima mi se sfasia la acea priveliste. Torentul a fost aici. O haita de lupi zacea fara suflare la marginea cascadei, iar in mijlocul lor, un pui de lup. Un pui de lup care se pisicea pe langa trupurile moarte ale parintilor sai. Parea ca spune " De ce nu va jucati cu mine? Ce-am facut de data asta? Va rog, treziti-va! ". M-am apropiat incet de lup, incercand sa-l mangai, insa acesta se feri. Mi-am scos din geanta saculetul cu Sangele Pamantului. M-am apropiat de trupurile neinsufletile ale lupilor, si am desenat cu degetul insemnele mortii lor, pentru ca sufletele lor sa se duca linistite in cer si sa nu bantuie aceste locuri. Am privit puiul de lup care, parca, intelegea ce faceam. Am privit trista lupul. Nu vroiam sa-l las aici. Sansele ca un pui de lup, de vre-o 3-4 luni sa reziste singur in codru nu erau tocmai de la cer la pamant. Am luat usurel puiul de lup in brate, insa observ cum i se crispeaza micutul nas umed. Micutul lup se uita la un tufis de dincolo de cascada. Mi-am indreptat si eu privirea acolo, si un urs, un urs imens, a sarit din tufis. Am luat-o repede la fuga spre tabara, cu lupul in brate. Brusc, in minte mi-au venit din nou vorbele acelea. " Calauza de va gasi...". Oare... Oare lupul era calauza mea? Trebuie sa-l intreb pe Magul Jiraya. Am ajuns repede in tabara si am dat buzna in camera magului.
- Jiraya! Mi s-a... mi s-a intamplat ceva straniu.
- Ce e? Povesteste-mi.
I-am spus tot ce s-a intamplat de la faza cu Kiba pana la gasitul ursului. Acesta avea o o expresie entuziasmata, tot soptind " ea e fata din profetie ". Deschide o carte mare, cu coperta facuta din lemn de salcie. Deschise la o pagina putin diferita de celelalte. Parea cu mult mai veche decat toate celelalte file. Citise cateva paragrafe, si un zambet strengar ii aparuse pe fata.
- Tu esti fata din profetie, Hinata!
- P-poftim?
Zambetul i se sterse de pe fata cand vazu lupul. Arata total dezamagit, si prea ca era gata sa-mi explice de ce.
- Trebuie sa pleci. Lasa lupul sa te va conduce la Muntele Spiritelor. El va fi calauza ta. Tu esti singura care poate invinge ursul. Cum sa iti explic... Ursul este posedat de un demon. Devoratorii de Suflete l-au creat.
Pe chipul meu aparuse deja frica. Cum as putea sa ma lupt eu cu un lup de 4 metrii inaltime?
- Muntele Spiritelor este singurul loc care te poate ajuta sa invingi demonul. Mai multe vei afla singura. Naruto, vino aici!
In urmatoarele cateva secunde, baiatul intrase deja in camera.
- Naruto, este timpul.
Acesta da din cap aprobator si ma privise. Plecam in misiune?


Scuze ca e asa de scurt, dar e diminiata si in juma de ora trebuie sa plec la scoala. =))
Sus In jos
http://yauai.blogspot.com/
BerryHD

BerryHD


Mesaje : 166
Data de inscriere : 10/12/2013
Varsta : 26
Localizare : Buzau

Cronici din tinuturi intunecate Empty
MesajSubiect: Re: Cronici din tinuturi intunecate   Cronici din tinuturi intunecate Icon_minitimeMier Dec 11, 2013 2:23 am

Foarte, foarte fain scris, dar uuuh cât mă seacă personajele astea, de ce nu le-ați făcut voi mă fetelor? Di ce, di ce?

Nu prea am ce să critic, defapt n-am ce critica, pentru că o fost scurt, doar că ai vreo două greșeli de tastare și când s-a bâlbâit ea, poți să scrii cuvântul normal și apoi să zici „m-am bâlbâit eu” sau ceva de genul, ca să nu mai repeți literele. Îți spun chestia asta pentru că și mie mi s-a atras de multe ori atenția acestui aspect și chiar așa e, în romane, nu repetă litera, spune după aceea felul în care a vorbit.
Sus In jos
http://fantezism.wordpress.com/
Sherry ♥

Sherry ♥


Mesaje : 192
Data de inscriere : 09/12/2013
Varsta : 24
Localizare : In pat, ce cald...

Cronici din tinuturi intunecate Empty
MesajSubiect: Re: Cronici din tinuturi intunecate   Cronici din tinuturi intunecate Icon_minitimeMier Dec 11, 2013 4:16 am

Nici eu nu am ce sa zc la el, imi place ca n-ai inceput cu "Buna!Ma numesc Hinata am x ani!", o contine pe Hinata?Frumos, imi place ideea, desi nu prea am inteles mai nimic, dar o s-o vad cand o s-o conturezi mai multi.Puteai totusi folosi...comparati, sunt foarte usor de utilizat si dau foarte bine :), oricum parerea mea e ca e superb.
Sus In jos
Ame.

Ame.


Mesaje : 376
Data de inscriere : 10/12/2013
Varsta : 25
Localizare : Fairy Tail:>

Cronici din tinuturi intunecate Empty
MesajSubiect: Re: Cronici din tinuturi intunecate   Cronici din tinuturi intunecate Icon_minitimeMier Dec 11, 2013 5:46 am

Inceputul e dragut, e primul tau fic? Cred ca voi citi cartea:-?.
Sus In jos
DeyaDely

DeyaDely


Mesaje : 203
Data de inscriere : 11/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Brasov

Cronici din tinuturi intunecate Empty
MesajSubiect: Re: Cronici din tinuturi intunecate   Cronici din tinuturi intunecate Icon_minitimeMier Dec 11, 2013 6:45 am

Si pe mine m-ai facut curioasa in legatura cu cartea...Am ce face week-end-ul asta :) 

Fic-ul e tare, cam intortocheat dar imi place. Felicitari:)
Sus In jos
Alexi

Alexi


Mesaje : 150
Data de inscriere : 09/12/2013
Varsta : 28
Localizare : Blood!

Cronici din tinuturi intunecate Empty
MesajSubiect: Re: Cronici din tinuturi intunecate   Cronici din tinuturi intunecate Icon_minitimeDum Dec 15, 2013 5:10 am

Cred ca doar mie mi s-a parut putin grabit? :]] In fine, pare interesant astept continuare :3
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cronici din tinuturi intunecate Empty
MesajSubiect: Re: Cronici din tinuturi intunecate   Cronici din tinuturi intunecate Icon_minitime

Sus In jos
 
Cronici din tinuturi intunecate
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
NarutoFanFic :: Fan Ficuri :: Fan Ficuri in desfasurare-
Mergi direct la: