NarutoFanFic
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
NarutoFanFic

Fan ficuri Naruto/Naruto Shippuden/Anime
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Zodiacul egiptean

In jos 
+4
Alexi
TTemari
Yuuki-chan
Ame.
8 participanți
AutorMesaj
Ame.

Ame.


Mesaje : 376
Data de inscriere : 10/12/2013
Varsta : 25
Localizare : Fairy Tail:>

Zodiacul egiptean Empty
MesajSubiect: Zodiacul egiptean   Zodiacul egiptean Icon_minitimeDum Dec 15, 2013 2:44 am

L-am gasit intr-o carte si am zis sa-l postez:)).


Thoth - zeul invataturii
29 august - 27 septembrie

Persoanele nascute sub semnul lui Thoth sunt de obicei destepte si se pricep sa rezolve probleme. Iti place sa organizezi activitati distractive pentru pietenii tai, esti spontana si plina de idei originale.


Horus - zeul cerului
28 septembrie - 27 octombrie

Daca te-ai nascut sub semnul lui Horus, probabil ca ai mari ambitii si va trebui sa muncesti mult ca sa le realizezi. Esti curajoasa, sociabila, motivata si iti place sa iesi in lume.


Wadjet - zeita protectiei  - Aici ma incadrez eu.
28 octombrie - 26 noiembrie

Esti loiala si generoasa si iti sustii intotdeauna prietenii. Inclini sa te aproprii cu prudenta de lucrurile noi, dupa ce le treci cu bine prin filtrul mintii.


Sekhmet - zeita razboiului
27 noiembrie - 26 decembrie

Esti o persoana cu inteligenta ascultita. Prietenilor tai le place sclipitorul tau simt al umorului si faptul ca poti sa ramai optimista in momentele grele. Ai imaginatie si energie.


Sphinx - zeita comorilor
27 decembrie - 25 ianuarie

Cei nascuti sub acest semn se pot deseori adapta oricarei situatii. Stii sa pastrezi secretele si prietenii tai nu se tem sa-ti impartaseasca problemele lor. Esti ordonata, organizata si inteligenta.


Shu - zeul aerului
26 ianuarie - 24 februarie

Persoanele nascute sub semnul lui Shu sunt deseori foarte creative. Stii cum sa stingi un conflict aparut intre prietenii tai, nu-ti plac oamenii suparati. Esti corecta, amabila si ai un dezvoltat simt al umorului.


Isis - zeita maternitatii
25 februarie - 26 martie

Persoanele nascute sub semnul lui Isis sunt de obicei bune ascultatoare. Iti faci usor prieteni si nu-i judeci pe ceilalti. Esti fidela, directa si de incredere.


Osiris - zeul vietii de apoi
27 martie - 25 aprilie

Esti sclipitoare prin felul cum gasesti mereu idei noi si incitante. Prietenilor tai le place spiritul tau de aventura. Esti inteligenta si plina de viata, asa ca prezenta ta alunga plictiseala.


Amun - zeul creatiei
26 aprilie - 25 mai

Daca te-ai nascut sub acest semn, esti de regula puternica si curajoasa. Increderea te face un conducator innascut si prietenii vin deseori la tine sa-ti ceara sfaturi.


Hathor - zeita muzicii, dansului si veseliei
26 mai - 24 iunie

Persoanele nascute sub semnul lui Hathor sunt foarte romantice. Pe langa asta, esti si pasionala, populara si te bucuri de multi prieteni apropriati.


Phoenix - pasare simbolizand renasterea
25 iunie - 24 iulie

Daca te-ai nascut sub acest semn, esti grozav de priceputa in a transforma situatile dificile in minutate noi inceputuri. Prietenii tai admira personalitatea ta solara, optimismul si buna ta dispozitie.


Anubis - zeul pazitor al mortilor
25 iulie - 28 august

Persoanele nascute sub semnul lui Anubis sunt de obicei protectoare si au grija de ceilalti. Prietenii iti admira increderea si hotararea. Esti generoasa si amabila si nu te dai niciodata batuta.


Ultima editare efectuata de catre Ame. in Dum Dec 15, 2013 3:08 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Zodiacul egiptean Empty
MesajSubiect: Re: Zodiacul egiptean   Zodiacul egiptean Icon_minitimeDum Dec 15, 2013 2:49 am

Thoth ;o Ce bine zice zodiacul asta:))
Sus In jos
Yuuki-chan

Yuuki-chan


Mesaje : 24
Data de inscriere : 11/12/2013
Varsta : 25
Localizare : Singura acasa..

Zodiacul egiptean Empty
MesajSubiect: Re: Zodiacul egiptean   Zodiacul egiptean Icon_minitimeDum Dec 15, 2013 3:02 am

Intre 24 iunie si 29 august? :(
Sus In jos
Ame.

Ame.


Mesaje : 376
Data de inscriere : 10/12/2013
Varsta : 25
Localizare : Fairy Tail:>

Zodiacul egiptean Empty
MesajSubiect: Re: Zodiacul egiptean   Zodiacul egiptean Icon_minitimeDum Dec 15, 2013 3:04 am

:-" Greseala mea, erau pe cealalta pagina si nu m-am uitat si acolo. O sa dau edit.
Sus In jos
Yuuki-chan

Yuuki-chan


Mesaje : 24
Data de inscriere : 11/12/2013
Varsta : 25
Localizare : Singura acasa..

Zodiacul egiptean Empty
MesajSubiect: Re: Zodiacul egiptean   Zodiacul egiptean Icon_minitimeDum Dec 15, 2013 3:07 am

Ok!
Sus In jos
TTemari

TTemari


Mesaje : 162
Data de inscriere : 10/12/2013
Localizare : in Sai

Zodiacul egiptean Empty
MesajSubiect: Re: Zodiacul egiptean   Zodiacul egiptean Icon_minitimeDum Dec 15, 2013 4:31 am

Sphinx - zeita comorilor
27 decembrie - 25 ianuarie

Cei nascuti sub acest semn se pot deseori adapta oricarei situatii. Stii sa pastrezi secretele si prietenii tai nu se tem sa-ti impartaseasca problemele lor. Esti ordonata, organizata si inteligenta.


Nu cred :))
deobicei prima oara fac dezordine si a2a oara fac misto,iar inteligenta?... hmm nu :))) :lol!: 
Sus In jos
Alexi

Alexi


Mesaje : 150
Data de inscriere : 09/12/2013
Varsta : 28
Localizare : Blood!

Zodiacul egiptean Empty
MesajSubiect: Re: Zodiacul egiptean   Zodiacul egiptean Icon_minitimeDum Dec 15, 2013 5:36 am

Wadje oarecum adevarat, oarecum nu :]]
Sus In jos
Sherry ♥

Sherry ♥


Mesaje : 192
Data de inscriere : 09/12/2013
Varsta : 24
Localizare : In pat, ce cald...

Zodiacul egiptean Empty
MesajSubiect: Re: Zodiacul egiptean   Zodiacul egiptean Icon_minitimeDum Dec 15, 2013 11:37 am

Vezi ca nu e bun Wink
Nu te supara, am carte cu Zodiacul Egiptean si eu sunt Bastet, zeita pisica.Nu Toth, scribul zeilor.
Mda, stiti ca le am cu egiptul deci :)))
Sus In jos
Ame.

Ame.


Mesaje : 376
Data de inscriere : 10/12/2013
Varsta : 25
Localizare : Fairy Tail:>

Zodiacul egiptean Empty
MesajSubiect: Re: Zodiacul egiptean   Zodiacul egiptean Icon_minitimeDum Dec 15, 2013 11:40 am

:)). Atunci cred ca e proasta cartea mea.
Eu sunt paralela cu egiptul=))
Nu e "Bai", a fost buna intentia Very Happy
Sus In jos
Sayuri

Sayuri


Mesaje : 28
Data de inscriere : 11/12/2013
Varsta : 25
Localizare : Sevenfold ville

Zodiacul egiptean Empty
MesajSubiect: Re: Zodiacul egiptean   Zodiacul egiptean Icon_minitimeLun Dec 16, 2013 11:33 am

Eu sunt Shu =))
Sus In jos
Aname

Aname


Mesaje : 177
Data de inscriere : 10/12/2013
Varsta : 23
Localizare : undeva unde nu ma vei gasi...

Zodiacul egiptean Empty
MesajSubiect: Re: Zodiacul egiptean   Zodiacul egiptean Icon_minitimeLun Dec 16, 2013 11:57 am

eu sunt Phoenix
Sus In jos
Sherry ♥

Sherry ♥


Mesaje : 192
Data de inscriere : 09/12/2013
Varsta : 24
Localizare : In pat, ce cald...

Zodiacul egiptean Empty
MesajSubiect: Re: Zodiacul egiptean   Zodiacul egiptean Icon_minitimeLun Dec 16, 2013 12:37 pm

Hai sa iti mai zic de ce e gresit acest zodiac, pentru-ca omite zei.
Cum ar fi:
Pasarea Benu, Ptah, Seth, Bastet, Geb, Maat, Sobek etc.
+ ca n-o mentioneaza pe Hathor ca fiind zeita iubirii.
Sus In jos
Ame.

Ame.


Mesaje : 376
Data de inscriere : 10/12/2013
Varsta : 25
Localizare : Fairy Tail:>

Zodiacul egiptean Empty
MesajSubiect: Re: Zodiacul egiptean   Zodiacul egiptean Icon_minitimeLun Dec 16, 2013 12:41 pm

Sherry, il poti posta tu pe cel corect? Si sa stergi acest topic? Adica daca e gresit zodiacul asta nu are rost topicul.
Stai linistita, nu ma supar pe tine, Doamne fereste!Oricum, te ador fiindca ai incercat.As incerca sa il pun, dar cartea mea e la o colega din clasa a 6 a.Deci...lasal pe asta.
Sus In jos
DeyaDely

DeyaDely


Mesaje : 203
Data de inscriere : 11/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Brasov

Zodiacul egiptean Empty
MesajSubiect: Re: Zodiacul egiptean   Zodiacul egiptean Icon_minitimeSam Dec 21, 2013 10:10 am

Persoanele nascute sub semnul lui Thoth sunt de obicei destepte si se pricep sa rezolve probleme. Iti place sa organizezi activitati distractive pentru pietenii tai, esti spontana si plina de idei originale.

E adevarat, dar zodiacul e "gresit". Desi mie nu mi se pare...Oricum, nu ma bag caci nu le am cu Egiptul.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Zodiacul egiptean Empty
MesajSubiect: Re: Zodiacul egiptean   Zodiacul egiptean Icon_minitime

Sus In jos
 
Zodiacul egiptean
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
NarutoFanFic :: Comunitate :: Discutii-
Mergi direct la: