NarutoFanFic
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
NarutoFanFic

Fan ficuri Naruto/Naruto Shippuden/Anime
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Super Psycho Love [+16]

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Kaede

Kaede


Mesaje : 3
Data de inscriere : 11/12/2013
Varsta : 23
Localizare : În Narnia Bei`

Super Psycho Love [+16] Empty
MesajSubiect: Super Psycho Love [+16]   Super Psycho Love [+16] Icon_minitimeMier Dec 11, 2013 12:56 pm

Cap I
Noul inceput

Nu-mi vine sa cred ca eu chiar ma aflu aici ... Imi tot repet in minte .
Nu-mi vine sa cred ca am fost transferata ... La vechiul meu liceu aveam o reputatie , aveam prieteni ... Iar aici ? Am ceva ? Nimic . Nimic !
Dupa ce directorul isi tine lungul si cel fara de rost discurs , pe care nu l-a ascultat nimeni , in fata noastra se arata un domn inalt , ce parea de maxim treizeci de ani , cu un par brunet , ciufulit si tot odata aranjat .Avea niste ochi de un rosu rubin , cu care ne analiza rapid pe fiecare-n parte . Ne face semn sa-l urmam , si in scurt timp ajungem in clasa noastra , in care urma sa ne petrecem urmatorii trei ani .
Ma asez intr-o banca de pe al doilea rand , punandu-mi geanta pe spatarul scaunului   . Toti ceilalti chicoteau si discutau , pana dirigintele spune cu calm:
-Daca mai aud un zumzet , va dau afara ... Din scoala .ceilalti raspund avertismentului cu tacere .Deci , sper ca sunteti toti sanatosi , si ca aveti de gand sa luati acest an in serios . Mhm ,deci , sa ma prezint pentru cei doi elevi noi . Ma numesc Route Shin , si dupa cum stiti , va voi fii diriginte . V-as ruga sa veniti in fata sa va prezentati .
Oftez , ma ridic incet din banca , si ma duc in fata , observand ca totusi sunt singura care s-a ridicat ... Parca a zis ca sunt doi colegi noi ..?
Domnul Route se uita printre banci , si ofteaza ... Se pare ca lipseste ...
Imi dreg vocea si incep :
-Ma numesc Hash Suky , am saisprezece ani . ma grabesc , vrand s-o  tulesc cat mai repede inapoi in banca , dar deodata intra cineva pe usa .
-Imi pare rau c-am intarziat ! se rasteste o roscata . Ouh , ne prezentam ? vine langa mine . Ei bine , eu sunt cea mai cea ! Numele meu e Shujo Karin , am saisprezece ani , va puteti inchina la maretia mea ! ranjeste amuzata de propriile-i replici ...
Toti se uitau la ea ca la un extraterestru ... Inclusiv eu . Dar deodata dirigintele suna peste ea si-ncepe cu morala "Nu poti face asa ceva ! Nu e educat ! " si pana la urma sfarseste prin a o da afara din clasa .
-Sa va fie clar , daca intarziati , nu intrati in clasa , asteptati frumos pe hol pana se suna . In fine , deci , Hash , poti trece in banca . Aveti intrebari referitoare la ce se va intampla pe parcursul acestui an ?
Plec in banca mea , si ascult intrebarile date de asazisii mei noi colegi , urmate de raspunsurile domnului Route Shin . Ce bine suna "Route Shin" ... Mmh zambesc la acest gand , dar nu mi-a durat mult zambetul de satisfactie ca se suna ...
Dupa ce dirigintele pleaca , se asterne ... Galagia . Toti discutau si aveau un anume subiect .
Imi iau cartile pe care le aveam pe masa de cand am intrat , si vreau sa plec , dar simt o mana pe umar . Ma intorc si observ trei fete care-mi zambeau destul de prietenos ...
-Hei ! Suky , nu ? Speram sa te simti bine la liceul nostru ! Eu sunt Clonna , cea din stanga mea e Sakura , iar cea din dreapta e Shiva .
Le raspund cu un "Mda" total dezinteresat . N-aveam de gand sa-mi fac prietene ... La ce bun ? Si totusi le analizez repede . Clonna are parul alb , ca zapada , iar tenul ei nu difera cu aproape nimic . Ochii ei erau de un roz ca de pepene verde necopt .   Sakura avea parul verde , ca frunzele tinere de cires , in el fiind niste impletituri fine , niste ochi de-un belu deschis completandu-i intreaga fata . Shiva e roscata spre portocaliu , era rasa pe o parte . Ochii ei sunt de un mov inchis , patrunzator .
-Heh , acum ar cam trebuii sa plecam . Ne asteapta parintii acasa . se incrunta Shiva . Ce-ar fii sa ne intalnim undeva ?
-Chiar ! Um , la cafeneaua 東のカフェ ? La ... 20:00 ? zambeste Sakura .
Dau din umeri si mormai un "Bine..." , si ne despartim .
Da , am zis ca n-am chef de nimeni ... Dar oricum n-am niciun plan pentru azi , si sa stau singura intr-o casa mare e mai mult decat un chin . Dar nu stiu de ce , am o presimtire ce-mis pune ca n-ar trebuii sa ma duc ... Oricum , nu stiu daca chiar ma duc ... O sa-mi sun si prietenele de la celalalt liceu , si poate ne intalnim la vreo "granita" .
Mergeam pe strada pierduta prin gandurile mele , vreau sa traversez , dar nici nu observ ca era rosu , si chiar atunci cand masina avea sa ma zdrobeasca ...  

Heeh , gata :3
Umm , ce sa zic ? O sa incerc sa pun next-ul ... Sambata , vineri , sau duminica .
Ah , si nu uitati ,  comentati si spuneti-mi cat de varza sunt . Wink
Sus In jos
Sherry ♥

Sherry ♥


Mesaje : 192
Data de inscriere : 09/12/2013
Varsta : 24
Localizare : In pat, ce cald...

Super Psycho Love [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Super Psycho Love [+16]   Super Psycho Love [+16] Icon_minitimeMier Dec 11, 2013 1:06 pm

Buna drag mea!
Da-mi voie sa iti fac cateva observati, pui mult prea multe "...", punctele de suspensie se folosesc pentru suspans sau pentru evidentiarea unui sentiment, pentru evitarea unor vorbi in discutii.Tu folosesti foarte multe, alt detaliu la care am "Strambat din nas" au fost virgulele.Virgulele nu se pun asa, nu da bine la estetica.Sakura parul verde?OMG....descrierea pe care o folosesti nu ma leg de ea, dar e cam..superficiala.Oricum, dragut.
EDIT:Am editat eu acel text colorat, te rog sa nu se mai repete :)
Sus In jos
Alexi

Alexi


Mesaje : 150
Data de inscriere : 09/12/2013
Varsta : 28
Localizare : Blood!

Super Psycho Love [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Super Psycho Love [+16]   Super Psycho Love [+16] Icon_minitimeJoi Dec 12, 2013 11:29 am

Exact cum spune si Sherry, prea multe virgule unde nu trebuie si prea multe puncte de punctuaite.Pe mine ma dor ochi cand ma uit la capitolul tau cam scurtut. Varza nu esti, dar te poti imbunatati cu siguranta .Astept sa vad urmatorul capitol ca sa imi fac o parere.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Super Psycho Love [+16] Empty
MesajSubiect: Re: Super Psycho Love [+16]   Super Psycho Love [+16] Icon_minitime

Sus In jos
 
Super Psycho Love [+16]
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Prostitution and Love+16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
NarutoFanFic :: Fan Ficuri :: Fan Ficuri Inchise-
Mergi direct la: